Prawidłowa pielęgnacja włosów to ich mycie i odżywianie za pomocą maski lub odżywki. Coraz chętniej wykorzystujemy również oleje do włosów. Całość łączy się w kompleksowe działanie – nawilżanie, odżywianie, regenerację i poprawę wyglądu. Co, kiedy chcemy nieco przyspieszyć wzrost włosów? Na to też jest rada.
Jeśli mówimy o włosach, zawsze mamy na myśli długie włosy. Prawda jest taka, że znacznej części kobiet dużo bardziej zależy na długości, niż kondycji włosów. To, jak szybko rosną włosy, uwarunkowane jest genetycznie. Średnio jest to 1-2 cm miesięcznie. Odpowiednia pielęgnacja nastawiona na wzrost włosów może wycisnąć z nich maksimum!
Poniżej opisane zostały metody pielęgnacji włosów, które naprawdę działają. Ich regularne stosowanie może przyspieszyć wzrost włosów nawet 2x. Nie możemy oczekiwać cudów, bo żaden produkt tego nam nie zagwarantuje. Ale regularna, odpowiednia pielęgnacja z pewnością przyniesie zaskakujące rezultaty w perspektywie długoterminowej.
Sposoby na porost włosów:
- Suplementy diety z biotyną (witamina B7).
- Napary z pokrzywy lub skrzypu polnego.
- Masaż skóry głowy palcami lub masażerem.
- Wcierki np. woda brzozowa, sok z czarnej rzepy.
- Nafta kosmetyczna zmieszana z żółtkiem.
- Oleje do włosów np. olej rycynowy, amla.
- Kuracja drożdżowa – picie lub wcieranie.
- Dieta bogata w kwasy omega-3, omega-6 i żelazo.
Wszystkie opisane wyżej domowe sposoby na porost włosów są skuteczne, jeśli tylko stosujemy je prawidłowo. Suplementy zgodnie z zaleceniami i nie dłużej niż przez 3 miesiące, a wcierki lub oleje głównie na skórę głowy w połączeniu z masażem. Wzrost włosów zależny jest od pracy cebulek. Jeśli pobudzimy mikrokrążenie skórne i zaaplikujemy środek u nasady włosów, efekty będą szybsze i bardziej intensywne.
Obalamy mity!
Często powtarzany mit dotyczy wpływu obcinania włosów na ich wzrost. To nieprawda, że podcinane włosy rosną szybciej. Nie ma to żadnego związku, bo włosy rosną od nasady, a nie wydłużają się na końcach. Regularne podcinanie końcówek sprawia jednak, że włos jest znacznie zdrowszy, nierozdwojony i mniej łamliwy, a w konsekwencji jest dłuższy.