Jak czesać się zimą? Kilka prostych fryzur pod czapkę

wlosy.jpgZima kojarzy się nam nie tylko ze śniegiem, choinką i prezentami. Podczas zimowych dni staramy się chować nasze włosy pod ciepłą czapką, a same otulamy się wełnianym szalikiem i grubym swetrem. Niestety nakrycia głowy sprawiają, że pasemka elektryzują się, szybciej przetłuszczają się lub tracą objętość. Sprawdź, jakie fryzury nosić do czapki z pomponem lub kapelusza.

Koński ogon lub koczek

To najprostsza do wykonania fryzura. Wystarczy, że włosy zwiążesz gumką lub zakręcisz je wokół własnej osi i przypniesz wsuwkami na głowie. Bardzo ważne jest to, aby kucyk i kok uczesać tak, by nie odstawał pod czapką. Najlepiej zrobisz, jeśli taką fryzurę umiejscowisz na czubku głowy lub tuż nad karkiem. Bardzo ładnie będzie wyglądał kucyk związany na wysokości ucha, którego końce będą swobodnie wystawały spod czapki. Kilka kosmyków możesz wypuścić po bokach głowy lub na czole – dzięki temu twoja fryzura będzie bardzo oryginalna.

Warkocz klasyczny lub francuski

Taka fryzura doskonale prezentuje się na włosach średnich lub długich. Znakomicie będzie pasować do beretu zsuniętego na bok głowy lub do kapelusza z wielkim rondem. Zapleć warkocz klasyczny, francuski, duński lub tzw. koronę. Równie dobrze możesz zrobić dwa warkoczyki. Jeżeli chcesz, aby fryzura wyglądała bardziej nonszalancko, rozluźnij splot lub wypuść kilka pasemek – niech swobodnie okalają twoją buzię.

Fale i loczki

Loki lub fale pod czapką nie stracą objętości, a ich skręt nadal będzie trwały. Włosy zakręcaj od połowy długości prostownicą; do utrwalenia zastosuj lakier lub piankę. Jak zrobić piękne loczki lub fale? Prostownicę rozgrzej, a na suche włosy nanieś produkt termoochronny. Włosy podziel na mniejsze partie, a następnie zawiń je na prostownicę, którą obrócisz o 360 stopni. Pasemka przy twarzy zawijaj „na zewnątrz”. A jak zrobić fale? Prostownicę przekręcaj o 180 stopni. Fryzurę spryskaj lakierem.

Proste i gładkie włosy

To najłatwiejsza do wykonania fryzura – wystarczy, że włosy rozczeszesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Na głowę załóż ulubioną czapkę, berecik lub kapelusz. Nawet gogle narciarskie będą wyglądały bardzo ładnie. Pamięta jednak, że proste i gładkie włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Dbaj szczególnie o końcówki, które zimą rozdwajają się i stają się suche. Jeżeli masz bardzo długie włosy, nie chowaj ich pod szalikiem lub kurtką. Wypuść je po bokach głowy, a czapkę nasuń na całe czoło.