Szczotka Olivia Garden Finger Brush. Czy zastąpi Tangle Teezer?

olivia-garden.jpgMarka Oilivia Garden specjalnie dla włosomaniaczek przygotowała dwa zestawy szczotek Finger Brush. Gadżety zostały dostosowane do każdego rodzaju i długości włosów. W sieci krążą pogłoski, że Finger Brush z powodzeniem zastąpią sławną Tangle Teezer. Czy rzeczywiście tak będzie?

Pierwszy zestaw zawiera trzy szczotki w rozmiarach S, M i L. Zostały zaprojektowane tak, aby jednocześnie rozczesywać pasemka i masować skórę głowy. Wykonano je z antystatycznego materiału, dzięki czemu włosy nie puszą się, są idealnie wygładzone i nabłyszczone. Szczotkowanie Finger Brush zamyka również łuski włosowe, nie wyrywa i nie osłabia pasemek. Ząbki gadżetów od Olivii Garden mają okrągłe końcówki, które nie podrażniają skóry głowy. Główki szczotek są tak zbudowane, aby podczas rozczesywania do kosmyków docierało powietrze. Finger Brush są ultralekkie, a rączka zakończona jest oczkiem, na którym szczotkę możesz zawiesić w łazience obok ręcznika.

W drugim zestawie również znajdziemy trzy szczotki o różnej wielkości. Podobnie jak gadżety wymienione wcześniej zapewniają włosom dopływ powietrza podczas układania fryzury, nie powodują elektryzowania się pasemek, są lekkie i poręczne. Rozmiar S jest idealny do szczotkowania włosów bardzo krótkich, natomiast rozmiar L – włosów długich i grubych. Finger Brush z drugiego zestawu wyposażone są w plastikowe wypustki z okrągłymi końcówkami oraz włosie z dzika. Takie połączenie materiałów gwarantuje lepiej wyszczotkowane włosy, dokładną pielęgnację i niesamowite efekty.

Tangle Teezer vs Finger Brush

Zapewne wszyscy znają szczotkę Tangle Teezer. Jest to mały i poręczny gadżet, bardzo zachwalany i polecany przez włosomaniaczki. Jednak niektóre blogerki twierdzą, że Finger Brush jest o wiele lepszy. Dlaczego? Szczotki Olivii Garden są bardzo lekkie, skutecznie radzą sobie z kołtunami i splątanymi pasemkami oraz wykonane są z bardziej przyjaznych skórze tworzyw. Jedynym minusem jest mycie Finger Brush. O ile łatwo jest oczyścić je z włosów, o tyle mycie może okazać się uciążliwe. Nie tak łatwo i prędko jest usunąć wszystkie drobinki kurzu lub łupież spomiędzy ząbków szczotek.