Ampułki do włosów – jak je stosować i jaki dają efekt?

ampulki-do-wlosow.jpgAmpułki do włosów to niewielkie, plastikowe lub szklane fiolki, przypominające butelki lub maleńkie słoiczki o pojemności od 5 do 15 ml.

Są one zamknięte w pudełkach i pakowane w komplety, które mają wystarczyć na tygodniową, lub kilkutygodniową kurację. Większość firm kosmetycznych oferuje też ampułki, które można dokupić pojedynczo. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą wypróbować dane ampułki przed zakupem całej kuracji, lub jeśli np. dana ampułka z kompletu po prostu niefortunnie się stłucze. Wiele firm kosmetycznych oferuje również ampułki, które nie tyle regenerują cebulki włosów i skórę głowy, ile stanowią natychmiast kondycjonujący włosy „shoot” – będą one idealne przed wielkim wyjściem (imprezą, randką, wystąpieniem publicznym) lub zawsze wtedy, kiedy włosy muszą się dobrze prezentować. Ampułki stosowane wyłącznie na włosy nie stanowią jednak idealnej kuracji, ponieważ nie zwalczają problemu włosów u jego źródła – czyli nie regenerują ani nie wzmacniają cebulek włosów.

Takie ampułki mogą być używane nieregularnie – albo przed ważnym wydarzeniem, które wymaga od nas nienagannego wyglądu, albo po prostu 1 – 2 razy w tygodniu, jako intensywniej działająca alternatywa dla maski do włosów.

Ampułki, które mają służyć jako kuracja naprawiająca problemy z włosami powinny być wcierane w skórę głowy, aby zregenerować kosmyki u samego źródła, czyli głęboko w cebulkach. Tego typu ampułki do włosów powinny być używane codziennie lub przynajmniej co drugi dzień. Najlepiej, jeśli będą oparte o naturalne składniki, które nie uczulą i nie podrażnią głowy. Nigdy nie wiadomo jak dana substancja chemiczna zachowa się na naszych włosach. Im bardziej naturalny skład, tym lepsza ampułka. Po substancje stworzone w laboratoriach specjalnie na potrzeby danej firmy radzimy sięgać w ostateczności – czyli kiedy już wszystko inne zawiedzie, a my nie możemy powstrzymać wypadania i niszczenia włosów. Najlepszym wyjściem będzie znalezienie kuracji, opartej m.in. na składnikach roślinnych lub naturalnych olejkach, które jako jedyne naturalne substancje są w stanie wnikać do wnętrza włosów, cebulek i skóry głowy zapewniając stopniową regenerację puklom. Wiele olejków potrafi przyspieszyć wzrost włosów, spowolnić proces starzenia się kosmyków i znacznie opóźnić siwienie włosów.