Ampułki do włosów – pytania i odpowiedzi

Ampułki do włosów – każdy zdaje sobie sprawę, jak one wyglądają, ale nie każdy tak do końca wie, jak i czemu służą. Najczęściej kojarzone są z problemem łysienia u mężczyzn lub kobiet, a tymczasem ampułki do włosów mogą stanowić świetną alternatywę dla zniszczonych, zmęczonych włosów, które straciły kondycję po zimie lub lecie. Najczęściej zadawane pytania na temat ampułek pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości i mity związane z nimi.

ampulki-do-wlosow.jpgCzy ampułki do włosów pomogą zregenerować włosy po lecie lub zimie?

Wiele kobiet ubolewa nad tym, że ich włosy stają się matowe i osłabione, przestają rosnąć i niezwykle łatwo je zniszczyć. Dzieje się tak przede wszystkim przez nieodpowiednią pielęgnację (suszarka, prostownica, gorące wałki, źle dobrany szampon i odżywka), ale również przez nadwyrężenie kondycji włosów po lecie lub zimie – włosy nieustannie skryte pod czapką, wystawiane na mróz lub palące słońce niszczeją w trybie przyspieszonym. Aby zapewnić im dogłębną regenerację – warto sięgnąć po ampułki do włosów, które w swoim składzie mają moc skondensowanych, silnie działających substancji szybko regenerujących włosy i – przede wszystkim- ich cebulki.

Czy ampułek do włosów można używać nieustannie?

Niestety nie. Ampułki są po prostu zbyt silne, aby stosować je bez przerwy. Takie traktowanie nie wyszłoby włosom na zdrowie. Kurację ampułkami zaleca się robić maksymalnie 2 razy w roku. Jeśli zależy ci na stałej trosce o skórę głowy i cebulki włosów – sięgnij po naturalne olejki. Są delikatne, a jednocześnie mają szereg składników regenerujących włosy od wewnątrz. Można je nakładać zarówno na włosy, jak i na skórę głowy.

Czy po jednej kuracji ampułkami mogę rozpocząć inną?

Po ukończeniu jednej kuracji za pomocą ampułek należy bezwzględnie unikać następnych intensywnych kuracji do włosów, chyba że będą się one opierały na naturalnych olejkach. Ampułki zawierające substancje chemiczne, stworzone w laboratoriach danej firmy nie powinny być stosowane bez ustanku. Skóra głowy również potrzebuje czasu, aby usprawniły się procesy zachodzące na jej powierzchni.

Czy jedno opakowanie ampułek wystarczy na pełną kurację?

Niestety najczęściej nie. Ampułki do włosów występują w opakowaniach po 7 lub 15 sztuk (niezmiernie rzadko jest to aż 30 sztuk, które mają wystarczyć na miesięczną kurację). Aby w pełni zregenerować włosy i powstrzymać ich wypadanie potrzebny jest minimum miesiąc, a maksymalnie 3. Dlatego najczęściej jedno opakowanie to za mało, aby ukończyć kurację – trzeba ich zużyć 2 lub więcej.