Davines Ol Absolute Hydration – lotion nawilżający do każdego rodzaju włosów

davines-ol-absolute-hydration

1. OPIS, SKŁAD

Ampułki do włosów Davines należą do serii Essential Haircare, która łączy w sobie współczesne podejście do pielęgnacji włosów połączone ze sztuką orientu, czyli indyjską ajurwerdą- medycyną i filozofią wschodu. Opakowanie jest czarne i wygląda elegancko. Wewnątrz schowane jest 12 ampułek o pojemności 13 ml każda.

Skład ampułek Davines Ol Absolute Hydration jest bezpieczny i śmiało można je nakładać na skórę głowy. Głównym składnikiem zamkniętym w szklanych fiolkach jest naturalny olejek roucou (stanowi on prymarny składnik całej linii pielęgnacyjnej Essential Haircare). Naturalne olejki to najlepsza pielęgnacja, jaką mozesz zafundować swoim włosom. Roucou to wyjątkowy olej, zawierający niemal 100 razy więcej beta-karotenu niż marchew. Dzięki temu sprawniej, szybciej i intensywniej odbudowuje strukturę włosa, a ponadto znacznie przyspiesza wzrost kosmyków. Olejek roucou pobudza ponadto produkcję melaniny, a to sprawia, że włosy przestają siwieć, ich kolor intensyfikuje się, kosmyki zyskują blask i są chronione przed zbyt silnym promieniowaniem UV. Warto wiedzieć, że melanina stanowi około 3% masy włosa. Najwięcej odnajdujemy jej w zewnętrznej warstwie tuż pod łuską włosa. Jeśli nasze komórki produkują melaninę – możemy cieszyć się swoim naturalnym kolorem włosów. Jeśli w produkcji nastąpią zaburzenia – włosy zaczną siwieć. Ampułki do włosów z olejkiem roucou wyrównują zatem poziom melaniny i sprawiają, że problem siwych włosów przestaje nas dotyczyć.

Ampułki Davines OI Absolute hydration zawierają ponadto wysokie stężenie keratyny, czyli białka stanowiącego główny składnik budowy włosów. Dzięki niej kosmyki długo pozostają sprężyste, pełne witalności i elastyczne. Keratyna zawarta w ampułkach Davines uelastycznia włosy, wzmacnia jego włókna i regeneruje kosmyki.

2. PRZEZNACZENIE, WYDAJNOŚĆ

Ampułki do włosów Davines Ol Absolute Hydration przeznaczone są do każdego rodzaju włosów, głównie dla tych, które często poddawane są zabiegom farbowania lub rozjaśniania oraz dla tych kobiet, u których pojawił się pierwszy siwy włos. Davines spowalnia proces siwienia i starzenia się włosów. Ampułki zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia nawet bardzo suchym włosom.

3. SPOSÓB APLIKACJI

Ampułki Davines do włosów normalnych należy stosować przynajmniej raz w tygodniu. Wyjątkowo wysuszone włosy muszą być regenerowane za pomocą ampułki po każdym myciu włosów (producent zaleca zmieszać wówczas ampułkę z odżywką do włosów, aby zintensyfikować jej działanie). Nałożoną na włosy zawartość fiolki należy delikatnie wmasować w kosmyki i skórę głowy, aż do uzyskania kremowej piany. Po 5 minutach ampułkę dokładnie spłukujemy wodą.

4. DZIAŁANIE, EFEKT PO KURACJI

Ampułki do włosów Davines stanowią bardzo delikatną regenerację w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku fiolkami. Ich zadaniem jest przede wszystkim nawilżenie i wzmocnienie koloru wyblakłych i zniszczonych włosów oraz spowolnienie procesów starzenia się kosmyków. Efekt nawilżonych i elastycznych włosów da się zauważyć już po pierwszej ampułce. Wiele kobiet nie zużywa całej ampułki naraz, ze względu na ich dużą pojemność (to 12 ml kosmetyku). Zbyt duża ilość nałożona na włosy może powodować przeciążenie kosmyków, które tracą puszystość i objętość. Ampułki są bezpieczne, oparte a naturalnych składnikach i z całą pewnością można ich zastosować więcej niż jedno opakowanie. Jeśli twoim problemem są włosy pozbawione blasku, bardzo zniszczone, suche i puszące się, osłabione i wypadające – ampułki do włosów Davines Ol Absolute Hydration są dla ciebie.

5. OCENA i PODSUMOWANIE

Ampułki do włosów Davines Ol Absolute Hydration są idealną kuracją dla zmęczonych zabiegami fryzjerskimi, wyjątkowo wysuszonych włosów. Natychmiast je kondycjonują i wzmacniają. Produkt jest delikatny w działaniu. Z całą pewnością jest jednak bezpieczny, a jego skład przyjazny włosom. Ampułki nadadzą blasku i wzmocnią kolor włosów, zapobiegając utracie melaniny i wzmacniając włókna włosa dzięki obecności keratyny. Pełne blasku, zdrowe, sprężyste i jedwabiste w dotyku włosy – to efekt kuracji ampułkami Davines Ol Absolute Hydration.