Kerastase Densifique, ampułki aktywujące wzrost włosów

kerastase-densifique

1. OPIS, SKŁAD

Kerastase Densifique, ampułki aktywujące wzrost włosów to 30 fiolek o pojemności 6 ml. Preparat zamknięty jest w niewielkich buteleczkach z zakrętką, do których dołączony jest stożkowy aplikator, ułatwiający dozowanie produktu. Ampułki Kerastase zamknięte są w tekturowym, przyjemnym wizualnie i solidnym pudełku. Niewielkie, eleganckie słoiczki opatrzone złotym plastikowym korkiem i czarno – złotą etykietą wyglądają bardzo ładnie, a zarazem poważnie: czujemy, że ampułka ma spełniać wyjątkowe zadanie.

Fiolki Krerastase Densifique skrywają składniki, które mają zagęścić fryzurę i spowodować nagły wzrost włosów. Co więcej: Kerastase Densifique to ampułki, których zadaniem jest wzmocnienie struktury włosa i poprawa ich kondycji. Ampułki – przez dobór odpowiednich składników – mają stymulować każdą pojedynczą komórkę włosów, dostarczając do jej wnętrza niezbędne składniki odżywcze i witaminy.

Ampułki do włosów Kerastase Densifique zawierają opatentowany w laboratoriach firmy specjalny kompleks (Stemoxydine). Substancja wnika do wnętrza włosów, dociera do komórek macierzystych, pobudza je i aktywuje ich działanie, jednocześnie dostarczając im cennych składników odpowiadających za zdrowie, blask i kondycję pukli. Działanie cząstek biomimetycznych powoduje, że włos jest stymulowany do szybszego wzrostu u swego źródła, czyli od cebulki włosa. Ampułki pobudzają nawet nieaktywne, dotąd uśpione cebulki włosów. Dzięki temu na głowie zaczynają wyrastać całkiem nowe włosy, a to w widoczny sposób zagęszcza fryzurę. Producent utrzymuje, że ampułki do włosów Kerastase są w stanie zagęścić pukle o około 1700 włosów zaledwie w 3 miesiące.

Proces przyspieszający wzrost i regenerujący włosy wspierają polimery oraz komplet witamin z grupy B. Polimery odpowiedzialne są m.in. za wygląd i elastyczność włosów, zwiększają ich witalność i blask, kondycjonują włosy, dzięki czemu wyglądają one ładniej, nie puszą się, stają się jedwabiste w dotyku. Witaminy z grupy B współodpowiedzialne są za poprawną, zdrową budowę i wzrost włosa, głównie przez udział w procesie podziału komórek włosa i kumulację cząsteczek siarki w macierzy (usprawnienie wzrostu kosmyków). Ich niedobór powoduje wzmożone wypadanie w losów, a także przedwczesne siwienie.

2. PRZEZNACZENIE, WYDAJNOŚĆ

Zadaniem ampułek Kerastase Densifique jest zmierzyć się z problemem cienkich, przerzedzonych i osłabionych włosów i zintensyfikować ich wzrost pobudzając nawet nieaktywne, uśpione cebulki włosów. W zależności od kondycji pukli ampułki zaleca się stosować codziennie przez okres od 10 dni do 3 miesięcy. Opakowanie wystarczy na miesięczną kurację, po której wyraźnie daje się zauważyć wzrost pojedynczych, nowych włosków (tzw. baby hair).

3. SPOSÓB APLIKACJI

Aplikacja jest nieskomplikowana: zawartość ampułki Kerastase Densifique należy po prostu rozprowadzić na skórze głowy przy pomocy dołączonego do zestawu, stożkowego aplikatora. Najlepiej robić po prostu przedziałki na całej skórze głowy i nakładać wzdłuż nich zawartość ampułki wykonując przy tym delikatny masaż. Ampułka nie wymaga spłukiwania.

4. DZIAŁANIE, EFEKT PO KURACJI

Aby doczekać się maksymalnego wzrostu włosów, potrzebna jest nieco dłuższa kuracja; 3 miesiące to optymalny czas, w ciągu którego daje się zauważyć wyraźny wzrost włosów i zwiększenie objętości. Efekt utrzymuje się długo, włosy przestają wypadać, a nowo wyrosłe kosmyki zaczynają stopniowo rosnąć, zwiększając swoją grubość i objętość fryzury.

5. OCENA i PODSUMOWANIE

Kerastase Densifique, ampułki aktywujące wzrost włosów to świetny produkt, w pełni spełniający swoje zadanie. W ciągu trzech miesięcy zregeneruje włosy, zwiększając ich objętość i usprawniając prace cebulek włosowych. Ampułki Kerastase Densifique powstrzymają również nadmierne wypadanie włosów i zregenerują pukle, przywracając im witalność. Jedynym mankamentem jest długość trwania kuracji i nakłady finansowe, jakich wymaga regeneracja włosów (jedno opakowanie jest drogie, a widoczny, spektakularny efekt wymaga użycia 3 pudełek z ampułkami).