Kuracja włosów ampułkami – wszystko, co powinnaś wiedzieć

ampulki-do-wlosow.jpgAmpułki do włosów stanowią ostateczną broń w walce z ekstremalnie zniszczonymi i osłabionymi włosami.

Są one kuracją, która – ze względu na swoje zintensyfikowane działanie – nie działa jedynie na powierzchni włosa, wzmacniając je doraźnie. Ampułki do włosów zazwyczaj wciera się przede wszystkim w skórę głowy. Dzięki temu wnikają one do głęboko w skórę, regenerując i oczyszczając ją, oraz wzmacniają cebulki włosów, czyli to miejsce, w którym zaczyna i kończy się zdrowie włosa. Jeśli cebulka włosowa jest zadbana i silna, to włos również rośnie mocny i gruby, jest solidnie „zakorzeniony” w mieszku włosowym i niełatwo go stracić.

Ampułki do włosów regenerują nie tylko cebulki i skórę głowy, ale są również w stanie przywrócić witalność włosom na całej długości. Z tego względu dobrze wybierać te ampułki, które należy aplikować nie tylko wyłącznie na skórę głowy, ale również na całej długości włosów. Taka kuracja przyniesie o wiele bardziej zadowalające efekty – która z nas nie marzy bowiem o lśniących, gładkich, jedwabistych w dotyku włosach, które są zadbane aż po same końce?

Ampułki są w stanie również stworzyć specjalną, ochronną otoczkę na powierzchni włosa. Dzięki temu kosmyki będą zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych (mocne słońce, silny mróz, ostry wiatr), toksynami z otoczenia, klimatyzacją i suchym powietrzem z grzejników.

Ampułki należy wybierać bardzo starannie. Najlepiej sięgać po takie, które mają dużo naturalnych składników, bezpiecznych dla skóry głowy. Ważne jest również to, że kurację za pomocą ampułek można robić maksymalnie dwa razy w roku. Stałe lub częste używanie ampułek mogłoby po prostu uzależnić włosy od dostarczanych im w dużym stężeniu składników. To z kolei sprawiłoby, że włos bez ampułki nie radziłby sobie sam ani ze wzrostem, ani z zachowaniem zdrowia i witalności. Innymi słowy, nieustanne używanie ampułek do włosów mogłoby sprawić, ze włosy staną się „kalekie” – niezdolne do samodzielnej walki o zdrowie i piękno. Zakup ampułek musi być zatem dobrze przemyślany, ponieważ po źle dobranej kuracji w żadnym razie nie powinno się sięgać po inne ampułki do włosów. Najlepiej wybrać do regeneracji skóry głowy naturalne olejki – są bezpieczne, a ich działanie opiera się na podobnej zasadzie, co ampułek.