L’OREAL ABSOLUT REPAIR LIPIDIUM Powerdose Repair – ampułki do włosów

loreal-absolut-repair-lipidium-powerdose-repair

1. OPIS, SKŁAD

Opakowanie Absolute Repair Lipidum to 15 ampułek przypominających niewielkie słoiczki. Każdy z nich ma pojemność 10 ml. Ampułki są bardzo ładne, utrzymane w przyjemnej kolorystyce (odcienie złota i beżu), opakowanie estetyczne. W każdym słoiczku skrywa się mlecznobiały płyn – czyli skondensowana odżywka, której zadaniem jest zregenerować i wygładzić wyjątkowo zniszczone, przesuszone włosy o lichej kondycji, niezdyscyplinowane i sprawiające kłopoty podczas czesania i stylizacji.

Formuła ampułki wzbogacona jest lipidami – wszystko po to, aby wygładzić i zintensyfikować blask włosów, oraz odbudować ich strukturę. Ampułka działa intensywnie zarówno na powierzchni włosa – czyli na zewnętrzną część łusek- domykając silnie odchylone łuski na powierzchni wysokoporowatych włosów, jak i na osłonce włosa – zabezpieczając pukle przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych oraz przed wszelkimi ubytkami prowadzącymi do zaniku ceramidów z powierzchni włosów. Warto dodać, że to właśnie zbyt niski poziom ceramidów powoduje osłabienie i uwrażliwienie włókien włosów. To zaś skutkuje intensywnym zniszczeniem, wysuszaniem i kruszeniem się włosów, które dodatkowo tracą blask i witalność, stają się sztywne i ciężko je ułożyć.

Ampułki L’Oreal zawierają wysokie stężenie kwasu mlekowego, który przyczynia się do rekonstrukcji rdzenia włosa, dzięki czemu wzmacnia jego strukturę. Lipidy zawarte w ampułce Absolute Repair Lipidum działają na powierzchni włosa i wygładzają go, a polimery uzupełniają ubytki powstałe na łodydze włosa. Dzięki temu każda ampułka L’Oreal działa niczym niewielka cegiełka, odbudowująca strukturę włosów.

2. PRZEZNACZENIE, WYDAJNOŚĆ

Ampułki Absolute Repair Lipidum przeznaczone są do włosów wysokoporowatych: zniszczonych, pozbawionych witalności silnie uszkodzonych, które ciężko jest zregenerować maską lub odżywką. Fiolki L’Oreal mają pojemność 10 ml, każdą z nich powinno się zużyć podczas jednej aplikacji.

3. SPOSÓB APLIKACJI

Ampułkę należy stosować raz w tygodniu, nakładając ją na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Ważne, aby produkt został nałożony wyłącznie na włosy (ampułki L’Oreal nie są przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy). Firma L’Oreal ma w ofercie specjalny aplikator, do którego dokręca się szklaną fiolkę i rozpyla produkt na włosach, jednak nie jest on dołączony do zestawu: trzeba go kupić oddzielnie. Zawartość fiolki powinna pokryć dokładnie każde pasmo. Produkt trzyma się na włosach około 5 – 10 min, po czym dokładnie spłukuje. Firma L’Oreal zaleca stosowanie ampułki raz w tygodniu.

4. DZIAŁANIE, EFEKT PO KURACJI

Efekty kuracji ampułkami L’Oreal widać już po pierwszym zabiegu. Niestety efekt nie utrzymuje się przez cały tydzień, czyli do momentu użycia następnej fiolki. Warto dodać, że ampułki przeznaczone są wyłącznie do wysokoporowatych włosów i mogą przeciążać każdy inny rodzaj pukli. Ampułki nie regenerują też włosów w ich najistotniejszej części – czyli nie wzmacniają cebulek włosów, które są odpowiedzialne za zdrowy wzrost kosmyków.

5. OCENA i PODSUMOWANIE

Ampułki stanowią dodatkową, intensywną kurację do włosów o wysokiej porowatości: wyjątkowo przesuszonych, pozbawionych witalności i zniszczonych wszelkimi zabiegami fryzjerskimi. Zabezpieczą pukle przed dalszymi uszkodzeniami i przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Jedna ampułka w tygodniu to jednak zbyt mało, aby w pełni zregenerować włosy i aby efekt utrzymywał się długo. Minusem jest to, że nie nadają się do regeneracji cebulek włosów oraz to, że przeznaczony im aplikator nie jest dołączony do zestawu (należy kupić go osobno).