Poznaj sposoby, na idealną fryzurę po zdjęciu czapki

noszenie-czapki.jpgMożna lubić zimę np. za magiczną, świąteczną atmosferę. Jednak nawet zwolennicy śnieżnej aury zgodzą się, że zima ma poważną wadę. Psuje każdą fryzurę – przez dużą wilgotność powietrza, siarczysty mróz osadzający się na włosach i noszenie czapek. O ile na dwie pierwsze sprawy wpływu nie mamy, o tyle czapka nie mus psuć naszej fryzury.

Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów na takie noszenie czapki, które nie popsuje naszej fryzury. Droga na skróty to oczywiście całkowite zrezygnowanie z czapki lub zamienienie jest np. na nauszniki. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Właśnie przez skórę głowy tracimy bardzo dużo ciepła, wyziębiamy się, a w konsekwencji szybciej łapiemy infekcje.

Nie rezygnuj z czapki – naucz się ją nosić

Chyba większość kobiet zna problemy związane z noszeniem czapki. Przyklapnięte włosy totalnie bez objętości, dużo szybsze przetłuszczanie się skóry głowy i elektryzowanie się kosmyków tuż po zdjęciu czapki z głowy. Wszystkiego tego można uniknąć, a przynajmniej zdecydowanie zredukować spustoszenie do minimum. Przestań traktować czapki jak wrogów.

Jak mieć idealne włosy po zdjęciu czapki?

(1) Podstawa to odpowiednia czapka. Duże znaczenie w kwestii wpływu na nasze włosy ma m.in. materiał, grubość i przepuszczalność powietrza. Najlepiej sprawdzają się czapki o luźnym kroku z naturalnych materiałów. Możesz kupić wełnianą, bawełnianą lub z mało popularnego włókna bambusowego. Naturalny materiał sprawi, że włosy będą się mniej elektryzowały pod czapką.

(2) Nie zakładaj czapki na luźne włosy, bo łatwo możesz je zniszczyć. Związuj je w kucyk lub luźny koczek, a unikniesz elektryzowania się lub łamania włosów. Po zdjęciu czapki wystarczy rozpuścić włosy i przeczesać je palcami. Nadal powinny być pełne objętości i mniej potargane.

(3) Przyjaciel włosów w zimowym okresie to suchy szampon. Zaprzyjaźnij się z tym kosmetykiem i noś go zawsze w torebce np. w wersji miniaturowej. Kiedy zdejmiesz czapkę, wystarczy odrobina suchego szamponu. Z jego pomocą możesz dodać włosom nieco objętości, utrwalić fryzurę i zminimalizować efekt przetłuszczonych włosów.

(4) Elektryzowanie się to w dużej miejsce efekt noszenia czapki, ale jego siła zależy także od stanu włosów. Grube i zdrowe pasma o wiele rzadziej się elektryzują niż te cienkie. Zniszczone włosy zawsze będą bardziej cierpiały podczas noszenia czapki. W pierwszej kolejności zadbaj zatem o odpowiednie nawilżenie, odżywienie i regenerację włosów. Odpowiednia odżywka lub olej do włosów znacznie zminimalizuje niekorzystne skutki noszenia czapki.