Sauna na włosy. A co to takiego?

Co szkodzi twoim włosom? Promieniowanie słoneczne, mróz, częste farbowanie, niektóre zabiegi fryzjerskie, wysoka temperatura, zanieczyszczenie środowiska. A jak powinno pielęgnować się włosy i skórę głowy? Wypróbuj saunę, SPA dla włosów.

wlosy.jpgSauna na włosy – na czym polega ten zabieg?

To zabieg, podczas którego włosy i skórę głowy poddaje się działaniu temperatury niższej niż 40°C. Aparat generujący takie ciepło, podobny jest do dużej, okrągłej suszarki. Przed zabiegiem skórę głowy należy umyć dwa razy szamponem; następnie nakłada się specjalną odżywkę. Jeżeli masz długie lub średnie włosy, fryzjer zepnie je tak, aby wszystkie mogły zostać poddane kuracji. Z aparatu przez 20 minut wydostaje się para wodna. Potem głowę myje się ciepłą i letnią wodą po to, aby zamknąć łuski włosów. Pora na suszenie i modelowanie.

Jakie efekty daje sauna na włosy?

Działanie odżywki potęguje sauna i gorące powietrze. Dzięki zabiegowi włosy stają się sprężyste, gładkie, lśniące i podatne na modelowanie. Szczotkowanie i suszenie staną się bardzo proste i szybkie. Zarówno wysoka temperatura, jak i wilgoć otwierają łuski włosów, aby składniki odżywcze zawarte w odżywce mogły przedostać się do głębszych struktur włosów. Mycie ciepłą i zimną wodą zamyka łuski i tym samym zatrzymuje substancje z kosmetyku. Zabieg najlepiej jest powtarzać co tydzień. Wtedy osiągniesz optymalne rezultaty.

Jakie składniki powinna zawierać odżywka?

Odżywka, którą fryzjer wykorzystuje fryzjer podczas zabiegu sauny, zawiera keratynę i D-panthenol. Keratyna jest naturalnym budulcem włosów, paznokci i naskórka. Jeżeli twoje pasemka są zniszczone, warto uzupełnić jej poziom, stosując odżywki lub inne produkty pielęgnacyjne. D-panthenol natomiast wygładza i nawilża włosy. Po za tym, podkreśla naturalny kolor pasemek, chroni przed promieniowaniem słonecznym i stymuluje włosy do wzrostu.