Schwarzkopf BC Hair Activator – ampułki do włosów

schwarzkopf-bc-hair-activator

1. OPIS, SKŁAD

Schwarzkopf oferuje tygodniową kurację zapobiegającą wypadaniu włosów. Pudełko zawiera 7 szklanych ampułek o kształcie słoiczków wyposażonych w metalową nakrętkę. Do opakowania dołączona jest plastikowy aplikator, który dokręca się do słoiczka, aby sprawnie aplikować serum z ampułki.

Kuracja w ampułkach Schwarzkopf ma na celu zatrzymać wypadanie włosów i zmusić kosmyki do intensywniejszego wzrostu. Producent zapewnia, że pierwsze efekty są widoczne już (dopiero) po 6 tygodniach stosowania ampułek. To oznacza, że na całą kurację musimy zużyć 6 opakowań produktu.

Ampułki zawierają składniki kondycjonujące i wzmacniające włosy oraz cebulki, do których należą m.in. winian kreatyniny (dzięki której włosy zyskują objętość, stają się sprężyste i przestają się łamać oraz niszczeć), tauryna (ma bezpośredni wpływ na porost włosów) i echinacea (która ma właściwości antyseptyczne i neutralizuje wolne rodniki, a jednocześnie normalizuje pracę gruczołów łojowych).

2. PRZEZNACZENIE, WYDAJNOŚĆ

Całe opakowanie ampułek nie jest wydajne, ponieważ aby ukończyć kurację, należy kupić 6 zestawów fiolek (jedno opakowanie wystarcza na tydzień, a minimalny czas kuracji to 6 tygodni). Ampułki są przeznaczone wszystkim kobietom, które zmagają się z problemem wzmożonego wypadania włosów, oraz dla tych pukli, którym potrzebna jest intensywna regeneracja, wzmocnienie i oczyszczenie skóry głowy z toksyn.

3. SPOSÓB APLIKACJI

Ampułkę należy delikatnie wmasować w skórę głowy. Nie należy jej spłukiwać. Schwarzkopf BC Hair Activator najlepiej aplikować po umyciu włosów, na suche pukle i skórę głowy. W ciągu dnia skóra i włosy gromadzą kurz, brud i toksyny, oraz noszą znaczne ilości kosmetyków do stylizacji, które mogą zakłócić działanie ampułki.

4. DZIAŁANIE, EFEKT PO KURACJI

Ampułki do włosów Schwarzkopf BC Hair Activator działają bardzo powoli. O wiele lepiej byłoby nabyć inny produkt zapobiegający wypadaniu włosów i aktywujący ich wzrost. Efekt utrzymuje się około 2 miesięcy po kuracji, o ile dbamy o włosy, używając dobrze dobranych, sprawdzonych środków pielęgnacyjnych i odpowiednio je traktujemy, unikając prostownicy, gorącej lokówki, farb i rozjaśniaczy do włosów.

5. OCENA i PODSUMOWANIE

Ampułki do włosów Schwarzkopf stanowią skuteczną, ale krótkotrwałą (niewspółmierną do długości trwania kuracji) alternatywę dla wypadających i osłabionych włosów. Ich plusem jest to, że aplikacja przebiega szybko i sprawnie, a ampułki nie wymagają spłukiwania oraz to, że działają również na skórę głowy i cebulki, a nie tylko na łodygę włosa. Na rynku dostępne są jednak o wiele skuteczniejsze i szybciej działające ampułki do włosów.