Zamiennik dla szczotki Tangle Teezer: Olivia Garden FingerBrush

Od kilku lat niezmiennie pałamy gorącą miłością do szczotki Tangle Teezer. Nie szarpie włosów, można stosować ją także na mokro, delikatnie masuje skórę głowy i jest niezastąpiona. Czy aby na pewno? Silna konkurencja to FingerBrush od Olivii Garden. Blogerki już zdecydowały – Tangle Teezer może odejść na zasłużoną emeryturę.

fingerbrush.jpgSzczotkowanie włosów jest bardzo ważne. Nie rozczesane, plączące się i skołtunione włosy nie prezentują się zbyt dobrze. Taki stan wpływa też niekorzystnie na ich kondycję – częściej się łamią, są bardziej matowe i szorstkie. Poza tym regularne szczotkowanie włosów to także świetny masaż. Natomiast o jego zaletach nie trzeba nikomu długo opowiadać.

Wybór szczotki jest bardzo ważny, bo nieodpowiednim narzędziem też możemy wyrządzić krzywdę naszym kosmykom. Do tej pory królował Tangle Teezer z wyprofilowanymi wypustkami, idealny do czesania na sucho i mokro. Dziś jego miejsce zajmuje szczotka Olivia Garden FingerBrush.

FINGERBRUSH

Marka Olivia Garden stworzyła szczotkę, która stała się konkurencją dla TT i niezbędnikiem w wielu salonach fryzjerskich. Szczotka FingerBrush występuje w trzech rozmiarach – S, M i L. Ma specjalnie profilowany kształt głowicy, dzięki temu lepiej masuje się nim skórę głowy. Kolce zakończone kulką połączone są z naturalnym włosiem z dzika.

  1. Kształt szczotki idealnie dopasowuje się do głowy.
  2. FingerBrush rozczesuje zarówno suche, jak i mokre włosy.
  3. Trzy rozmiary odpowiadają różnym typom włosów.
  4. Szczotka ma lekką konstrukcję i wygodny uchwyt.
  5. FingerBrush ma antystatyczne kolce masujące skórę.
  6. W rączce schowany jest wyjmowany szpikulec do włosów.

W kilku krótkich punktach nie da się zawrzeć wszystkiego, co wypadałoby opowiedzieć na temat szczotki Olivia Garden FingerBrush. Dla przykładu 100% naturalne włosie dzika, które otacza każdą z wypustek, samo w sobie ma wiele właściwości. Idealnie rozczesuje włosy i dodaje im blasku. Pociągnięte kilkukrotnie szczotką FingerBrush zyskują objętości, stają się miękkie i bardzo sypkie. Można pokusić się o stwierdzenie, że są ładniejsze niż po użyciu Tangle Teezera.

Cena szczotki FingerBrush wbrew pozorom nie jest duża. Najtańsza jest wersja najwęższa dla włosów cienkich (S), a najdroższa ta do włosów grubych i gęstych o szerokości aż 9 cm (L). Koszt oscyluje jednak w granicach tego, co wydalibyśmy na Original Tangle Teezer.